KF ''NA WOLNOŚCI''

zaprasza na 

FILMY GRUDNIA  2018

 

… byli sobie On i Ona...

 

 

 

3 grudnia – poniedziałek

 

Jak pies z kotem

 

 

 

reżyseria: Janusz Kondratiuk

komediodramat, Polska, 102 min

 

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

                                                                                 

 


  Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem..

 

 

 

10 grudnia – poniedziałek

 

Dobra zmiana

 

 

reżyseria: Konrad Szołajski

dokumentalny, Polska, 77 min

 

uwaga: po seansie spotkanie z reżyserem filmu

 

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

                                                                                

 

  Jak wygląda życie Polaków w czasach „dobrej zmiany”?. Bohaterki to kobiety, reprezentujące dwie strony politycznego podziału naszej kraju. Przyglądamy się ich codziennemu życiu i aktywności społecznej, żeby zrozumieć skąd biorą się różnice. Śledzimy przebieg procesu, w którym uczestniczą nasze protagonistki, poświęcając Polsce swój czas i energię. Łączy je patriotyzm, ale dla Marty ma on odcień narodowy i katolicki, dla Tity – europejski i liberalny.

 

 

 

17 grudnia – poniedziałek

 

Ella i John  (The Leisure Seeker)

 

 

reżyseria: Paolo Virzi

dramat, Francja, Włochy, 112 min

 

 

 

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

 

                                                                                

  Mirren i Sutherland wcielają się w uciekającą parę, która udaje się w niezapomnianą podróż starym RV „Leisure Seeker”. Podróż zaczyna się w Bostonie, jej zwieńczeniem ma być dom Ernesta Hemingway’a w Key West. Podróż jest próbą odnalezienia pasji życia i miłości, która ich łączy, a podróż to niezwykła - pełna przygód i niespodzianek - od samego początku do końca..

 

 

 

28 grudnia piątek

 

Żona    (The Wife)

 

 

 

reżyseria: Björn Runge

dramat, Szwecja, USA, 100 min

 

 

 

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

                                                                                 

  Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe Castlemanowie (Glenn Close i Jonathan Pryce) stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. Joe lubi brylować, Joan jest nieśmiała. Joe nie przykłada wagi do ubioru, Joan jest zawsze elegancka. Joe jest nieco próżny, Joan skromna. Joe pławi się swoją publiczną rolą jednego z Wielkich Amerykańskich Powieściopisarzy, Joan tymczasem dzieli się swym intelektem, wdziękiem i dyplomacją z prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza..

 

 

 

                                                                     * * * * * * * * * * * * * * 

 

zaprasza na 

FILMY LISTOPADA  2018

 

...zabawy z popkulturą...święto polskiego kina...czytajmy książki...

 

 

5 listopada – poniedziałek

Tajemnice Silver Lake (Under the Silver Lake)

reżyseria: David Robert Mitchell

kryminał, USA, 139 min
Bohaterem filmu jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam, który chciałby zrobić w życiu coś sensownego.Tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa obudzi w młodzieńcu niezmordowanego Philipa Marlowe'a. Na ślad spisku naprowadzają Sama informacje zakodowane na starych VHS-ach, znaki na ścianach, piosenki i komiksy...

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

 

 

12 listopada – poniedziałek

 Dzień Kina Polskiego

53 wojny  

reżyseria: Ewa Bukowska

dramat, Polska, 82 min

Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 18.00, cena biletów: 10 zł

Nina

reżyseria: Olga Chajdas

dramat, Polska, 122 min

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaję się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 20.00, cena biletów: 10 zł

 

 

19 listopada – poniedziałek

Źle się dzieje w El Royale (Bad Times at the El Royale)

reżyseria: Drew Goddard

thriller, USA, 141 min

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło.

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

 

 

26 listopada – poniedziałek

 Księgarnia z marzeniami (The Bookshop)

reżyseria: Isabel Coixet

dramat, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, 110 min

Florence Green szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. ''Lolitę'' Nabokowa i u niektórych wywołuje to oburzenie – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści.

miejsce projekcji: kino Komeda, godzina projekcji: 19.00, cena biletów: 10 zł

 

 

                                                                   * * * * * * * * * * * 

 

 

zaprasza na 

FILMY PAŹDZIERNIKA  2018

 

o artystach i o wojnie …

 

 

 

1 października - poniedziałek - godz.19:00

 

Whitney

 

 

reżyseria: Kevin Macdonald

dokumentalny, USA, Wielka Brytania, 120 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. „Chwytający za serce” (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

„Whitney” to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz acapella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney, dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie.

 

 

 

8 października - poniedziałek - godz.19:00

 

Wiosna Smoków

 

reżyseria: Jarosław Wszędybył

dokumentalny, Polska, 57 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", wstęp wolny

                                                                     

  Wiosna Smoków" to film o pasji i walce z przeciwnościami losu.Główny bohater filmu, młody trener piłkarski Paweł, marzy o tym, aby kiedyś w przyszłości prowadzić Arsenal Londyn. Jednak do tego daleka droga. Póki co zamiast marzeń jest szara rzeczywistość - trenowanie Czerwonych Smoków Brwinów, najgorszego zespołu piłkarskiego w całym kraju...

 

 

 

15 października - poniedziałek - godz.19:00

 

McQueen

 

reżyseria: Ian Bonhôte

biograficzny, Wielka Brytania, 110 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                     

 

  Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

 

 

 

22 października - poniedziałek - godz.19:00

 

Młodość Astrid

/ Unga Astrid /

 

reżyseria: Pernille Fischer Christensen

dramat biograficzny, Dania, Szwecja, 123 min

 

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                      

  Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym.

 

 

 

29 października - poniedziałek - godz.19:00

 

Donbas

/Donbass /

 

 

reżyseria: Siergiej Łoźnica

dramat, Francja, Holandia, Niemcy, Ukraina, Rumunia, 110 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                      

  Siergiej Łoźnica w najnowszym fabularnym filmie "Donbas" w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Noworosja - państwo-widmo, rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki - Rosji.

 

 

 

 

                                                      * * * * * * * * * * * *

 

 

 

zaprasza na 

FILMY WRZEŚNIA  2018

 

...in vino veritas...

 

 

 

3 września - poniedziałek - godz.19:00

 

Po latach

/ Après la guerre /

 

 

reżyseria: Annarita Zambrano

dramat, Francja, Włochy, 93 min

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Bolonia, rok 2002. Opozycja przeciwko prawu pracy eksploduje na uniwersytetach. Marco, były działacz lewicowy, skazany za morderstwo zostaje ponownie postawiony w stan oskarżenia. W jednej chwili gwałtowanie i nieodwracalnie zmienia się nie tylko francuskie życie mężczyzny i jego 16-letniej córki Violi, ale także życie jego rodziny we Włoszech, której przyjdzie zapłacić za dawne błędy Marco...

 

 

 

10 września - poniedziałek - godz.19:00

 

Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

/ Finchè c'è Prosecco c'è Speranza /

 

 

reżyseria: Antonio Padovan

komedia, Włochy, 101 min

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

  Weneckie wzgórza Conegliano i Valdobbiadene to idealna lokalizacja na uprawę winogron pod prosecco, ale też miejsce tajemniczej zbrodni. Do rozwikłania zagadki związanej z morderstwem kierownika cementowni oraz teatralnego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto oddelegowany zostaje inspektor Stucky.

 

 

 

17 września - poniedziałek - godz.19:00     

 

Gotti                   

 

reżyseria: Kevin Connolly         

biograficzny, dramat, kryminalny, USA, 105 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Historia życia Johna Gottiego, przywódcy mafijnej rodziny Gambino - jednej z najpotężniejszych i najbardziej bezlitosnych grup przestępczych w historii Ameryki. Gangster znany z brutalności i pogardy dla prawa, dzięki urokowi osobistemu i elegancji stał się ulubieńcem mediów. W 1992 skazany na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie.

 

 

 

24 września - poniedziałek - godz.19:00

 

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

/ Loving Pablo /

 

reżyseria: Fernando León de Aranoa

biograficzny, dramat, kryminalny, Hiszpania, Bułgaria, 123 min

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                      

  Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji.

 

 

 

                                                     * * * * * * * * * * *

 

 

zaprasza na 

FILMY CZERWCA  2018

 

 

...na pożegnanie sezonu - gorzko i słodko...

 

 

 

18 czerwca - poniedzialek - godz. 19:00

 

Nigdy cię tu nie było

/ You Were Never Really Here /

 

 

reżyseria: Lynne Ramsay

dramat, thriller, Francja, USA, Wielka Brytania, 85 min

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                    

  Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Film wyreżyserowała Lynne Ramsay, której thriller pt. Musimy porozmawiać o Kevinie oglądaliśmy w dkf-ie kilka lat temu.

 

 

 

25 czerwca - poniedzialek - godz. 19:00

 

Nasze najlepsze wesele

/ Le sens de la fête /

 

 

 

reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

komedia, Francja, 117 min

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Tymczasem para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

 

 

                                                           * * * * * * * * * *

 

 

 

7 - 9 maja oraz 14 - 15 maja 2018

2."Wiosna Filmów"  

w Ostrowie Wielkopolskim - Festiwal Filmowy

 

 

7 maja

 DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH

   / Au revoir là-haut /
reżyseria: Albert Dupontel
dramat, Francja , Kanada, 117 min

Poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć.

 


8 maja

 RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ

   / Ramen Teh /
reżyseria: Eric Khoo
dramat, Singapur, Japonia, Francja, 89 min

Kolejna po „Kwiecie wiśni i czerwonej fasoli”
azjatycka strawa dla ducha.

 


9 maja

NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ

  / Napoli velata /
reżyseria: Ferzan Özpetek
dramat, Włochy, 113 min

Mroczny thriller okultystyczny o niekontrolowanym
pożądaniu i brutalnej zbrodni.

 


14 maja

 FOKSTROT

  / Foxtrot /

reżyseria: Samuel Maoz
dramat, Izrael, Szwajcaria, Niemcy, Francja,  108 min

Przejmujące studium życia w kraju znajdującym
się w permanentnym stanie wojny.

 


15 maja

 OBIETNICA PORANKA

 / La promesse de l'aube /
reżyseria: Eric Barbier
dramat, Francja,  131 min

O bezgranicznej macierzyńskiej miłości.

 

miejsce wszystkich projekcji festiwalowych

Ostrowskie Centrum Kultury

 

 

 

21 maja - poniedzialek - godz. 19:00

 

NIĆ WIDMO   

/ Phantom Thread /

 

reżyseria: Paul Thomas Anderson

dramat, USA, 130 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                        

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

 

 

 

                                                              * * * * * * * * * * * 

 

 

 

zaprasza na 

FILMY KWIETNIA  2018

 

… o sportowcach, filmowcach i milionerach … prawdziwe historie …

 

 

 

 

9 kwietnia - poniedziałek - godz. 19:00

 

Disaster Artist

/ The Disaster Artist /

 

reżyseria: James Franco

biograficzny, komediodramat, 100 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                    

  Film opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat „The Disaster Artist” oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau „The Room”. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko..

 

 

 

16 kwietnia - poniedziałek - godz. 19:00

 

Wszystkie pieniądze świata

/ All the Money in the World /

 

reżyseria: Ridley Scott

thriller, USA, 132 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                      

  Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”.

 

 

 

23 kwietnia - poniedziałek - godz. 19:00

 

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

/ I, Tonya /

 

reżyseria: Craig Gillespie

sportowy, dramat, biograficzny, USA, 120 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                         

  Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Toni Harding drogę do olimpijskiego tryumfu.

 

 

 

30 kwietnia - poniedziałek - godz. 19:00

 

NASZE KINO – MÓJ FILM

 

 

 

miejsce projekcji – podamy po rozstrzygnięciu plebiscytu, cena biletu: 10 zł

Uwaga: głosujemy do 15 kwietnia, na naszej stronie w zakladce   

 

 

Zwycięzcą  tej edycji plebiscytu zostal film pt. Fantastyczna kobieta

zostanie wyświetlony w  Ostrowskim Centrum Kultury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           * * * * * * * * * * * 

 

 

 

zaprasza na 

FILMY MARCA  2018

 

o kobietach z różnych stron...

 

 

 

 

5 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

Maria Callas

/ Maria by Callas/

 

reżyseria: Tom Volf

dokumentalny, Niemcy, 113 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                      

   Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań..

 

 

 

12 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

Bliskość

/ Tesnota /

 

reżyseria: Kantemir Bałagow

dramat, Rosja, 118 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Pełnometrażowy debiut fabularny ucznia Aleksandra Sokurowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego– buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

 

 

 

19 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

W ułamku sekundy

/ Aus dem Nichts /

 

reżyseria: Fatih Akin

dramat, Francja, Niemcy, 106

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                        

  W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

 

 

 

26 marca - poniedziałek - godz.19:00

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

/ Three Billboards Outside Ebbing, Missouria /

 

reżyseria: Martin McDonagh

komediodramat kryminalny, USA, Wielka Brytania, 115 min

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                     

  Wyróżniony 7 nominacjami do Oscara, 4 Złotymi Globami, 9 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) oraz nagrodą publiczności na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy i nagrodą za scenariusz na festiwalu filmowymw Wenecji 2017 mroczny komediodramat w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”). Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę. W pozostałych rolach: Abbie Cornish, Peter Dinklage, John Hawkes i Lucas Hedges. 

 

 

 

                                                          * * * * * * * * * *

 

 

 

zaprasza na 

FILMY  LUTEGO  2018

...tylko mnie kochaj...

 

 

 

5 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

The Florida Project

 

 

reżyseria: Sean Baker

dramat, USA, 115 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Kino "Komeda", cena biletu: 10 zł

                                                                       

  Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

 

 

12 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

Viktoria

 

 

reżyseria: Maya Vitkova

dramat, Bułgaria, Rumunia, 155 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

  Ludowa Republika Bułgarii, 1979 rok. Boriana jest w ciąży, ale nie chce dziecka, które urodzi się w komunistycznym kraju. Jej jedynym marzeniem jest ucieczka na Zachód. Niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka, bo z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Świetnie radzi sobie sama. Zostaje ogłoszona Dzieckiem Dekady i ku radości zaangażowanej ideowo babci staje się symbolem reżimu. Dorasta w konflikcie z Borianą, podporządkowując sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym Todorem Żiwkowem, przywódcą kraju, który obsypuje ją prezentami. Gdy 10 listopada 1989 roku system upada, a Żiwkow zostaje aresztowany, życie Viktorii wywraca się do góry nogami. 

 

 

 

19 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

Niemiłość

 

 

reżyseria: Andriej Zwiagincew 

dramat, Belgia, Francja, Niemcy, Rosja, 127 min 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                           

  Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), kandydat do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys i Żenia, mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

 

 

26 lutego - poniedziałek - godz.19:00

 

The Place

 

reżyseria: Paolo Genovese


dramat, Włochy, 105 min

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

     "Genovese nie szuka kompromisów – narracyjnie, wizualnie, emocjonalnie. Pod każdym względem film działa perfekcyjnie."

 

  Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu.
Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.

                                                                 

 

                                                         * * * * * * * * * * *                                               

 

 

 

zaprasza na 

FILMY  STYCZNIA  2018

 

 

 

8 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

Party

/ The Party /

 

reżyseria: Sally Potter

komediodramat, Wielka Brytania, 71 min.

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                                                       

 

         * Niezwykle smakowity filmowy koktajl pełen kąśliwych uwag, słownej żonglerki i aktorskiej chemii. *

 

  Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

 

 

 

15 stycznia - poniedziałek - godz. 19:00

Manifesto

Manifesto /

 

reżyseria: Julian Rosefeldt

dramat, Niemcy, 95 min

 

 

 

 

 

miejsce projekcji: Ostrowskie Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł

                                  &n

Kino Komeda 3D

Ostrowskie Centrum Kultury

ul. Powstańców Wielkopolskich 22

63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 45

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami
o bieżącej działalności Kina "Komeda"
i zaproszenia na organizowane przez nas
przedsięwzięcia, zasubskrybuj newsletter
podając poniżej swój adres e-mail.